Babalar Günün Kutlu Olsun Sevdiğim

Çocuklarımın babasına,

Çocuklarımız işte capcanlı ve hayatımızdalar,onlar senin ve benim apaçık sevgili olduğumuzun kanıtları,yada en azından bir zamanlar sevgili olduğumuzun,….sen şimdide benim sevgilimsin,seni için için sevdim,sevmeye devam ettim..banka kredilerinin,aile kavgalarının,ev işlerinin,iş sorunlarının gölgesinde içim acıyarak sevmeye devam ettim seni,belli edemedim..ağzımı açtığımda önünde diz çökmek,hadi her şeyi unutalım,bana sarıl,kalp atışlarını göğsümde duymayı özledim,seni ilk günkü kadar seviyorum demek isterken,sesim nedense bambaşka çıktı..küskün,kırgın,gergin..

Sabah sen işe giderken yemin ederim ki,son saniyeye kadar gelip beni öpmen için dua ediyordum,uyur numarası yaparak..son saniyeye kadar bekliyordum.Sen gidince sana bir şeyler yazmak istiyordum,olmuyordu.

Bedenimi sürükleyerek yataktan kalkıp,Ayla yı hazırlıyordum,sana ne kadar da benziyordu.Kız olmasına rağmen..Sen onu öyle güzel seviyorsun ki,ona söylediğin kelimeler beni nasıl mutlu ediyor bilsen,bana söylüyorsun gibi sanki..’’güzel kızım’’ diyorsun ona,saçlarını okşayıp öpüyorsun,ellerin..öyle güzelki o esnada,ellerini tutmak istiyorum..

Asil ile aranda bir erkek rekabeti olmasın diye dua ediyordum,ona paşam diyordun ve ben söylemeye utanıyorum,o senin kalbini kırar diye endişe ediyordum..Çünkü oğlumuz çok gençti ve gençliğin getirdiği kuvvetle acımasız olabiliyordu.

Birkaç gündür eve gelmiyor olman sürpriz olmamıştı ama kalbime deprem,yıkıntı ve acı olmuştu.Günler işkence ile geçti,göz pınarlarım kurumuştu,artık ağlayamıyordum.

Acıdan ölemedikçe yaşamak istemeye başladım,onunla o günlerde konuşmaya başladım..hiçbir şeyi sana benzemiyordu,kokusu,tavırları..saçının şakaklarına düşen tellerini bile özlüyordum senin..

Şimdi kime gittiysen git,dönmeni istiyorum,tüm çabalarına,savaşlarına,yalvarışlarına kulak asmadığım için gitmene ben sebep oldum..çünkü hep savaşmaya devam edeceksin zannediyordum.Şimdi anlıyorum seni.

Dün Metine rastladım,duraksayarak söyledi,beni çok özlemişsin,..!!! Metin yutkunarak konuşuyordu ama ben mutluluktan sarhoş olmuştum.Ona dedim ki,yarın babalar günü,Ayla ile Asil babalarını Hüsnü dedelerine götürmek istiyor,bende onlarla gelmek istiyorum müsaade ederse!..

Ömrümü sana adayacağım,kendimi sana emanet edeceğim ve çocuklarımı,bir kez ve sonsuza kadar.Kan bağımız olmamasına rağmen seni bu kadar sevmem ilahi bir armağan..

Babalar günün kutlu olsun sevdiğim,

Ayşegül,

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir