Deniz Tatilinde Mutluluğun Sırları

Birçok yerden duyuyoruz ,Türk kadınları erkeğiyle gittiği tatillerde çok fazla sorun çıkarıyormuş!

Öyle miyiz gerçekten? İtiraf etmeliyim ki bu oluyor,ama sebepleri var.Bu sebepleri ve çözüm önerilerimizi,sizin için bu yazımızda toparladık.

Valiz toplama sorunu ile başlayalım.Nedense erkek bu işi kadına bırakır.Bırakması değil ama valize koyulmayan şeyler için tatil yerinde şikayet etmesi üzücüdür.

Çözümü şudur,tatilden bir hafta önce önüne koyduğunuz bir kağıda yanına almak istediği şeyleri hatırladıkça yazarak eklemesini isteyin,böylece daha sonra şikayet edemeyecektir.

Tatil bütcesinin yetersiz oluşu,bu konu tarihte her konuda tecelli eden bir gerçek olmakla birlikte,dinlenilsin diye yapılan bir eylemi de gölgeliyor olması çekilir şey değildir!

Çözümü şudur;bütçeye göre tatil yapmak!,tatil bütçesini sene başından ayarlıyor olmak,bu konularda net olmak ve karşı tarafı bilgilendirmek.

Plajda yada havuzda kendini güzel hissetmemek,işte bu hepimizin sıkıntısı,çünkü etrafta dayanılmaz bikini vücudu ile dolaşan kızlar vardır ve biz beğenmediğimiz yerlerimizi saklamakla ve onları düşünerek mutsuz olmakla meşgulüzdür!.Ne var ki yanımızdaki erkeğimiz gözünde güneş gözlüğü ile bu kızları tepeden tırnağa süzmektedir. Aslında haklıdır,farkındamısınız bilmem ama siz de o kızları süzmektesiniz,tabii farklı sebeplerle!

Çözümü şudur;lütfen ama lütfen modaya uygun olan değil,size uygun olan bir bikini yada mayo edinin.Kilo sorununuz varsa desensiz ve sade,orantısız bir vücudunuz olduğuna inanıyorsanız bikini yerine mayo tercih edin.Ve en güzelinden bir pareo edinin,arada kalkıp dolaşırken endamınız yürüsün!.Hafif kalçadan düşük bir üçgen pareo,yada bir gömlek gibi giyebileceğiniz dantel bir üstlük,dimdik bir duruş ve gülümseme!..sakın ama sakın gülümsemeyi unutmayın..yalandan da olsa yapın bunu!Ve asla başka birine bakıyor diye erkeğinize surat yapmayın,bu hareketiniz kendilerine surat asmayan o diğer kızları daha da hoş gösterecektir!

Bir türlü şekil almayan saçlar;evden giderken fönünüzü çektirdiniz çiğdemler gibi,ama bu havuza yada duşa girene kadar sürdü.Kötü değil mi? Evet kötü! Saçlarımız iyi değilse bittik biz!..

Çözümü şudur;havuzdan otel odanıza girene kadar toplayın tepede yada ensede,hangisi size yakışıyorsa..enseniz kalın ise ensede toplayın yada bir tutamı ensede bırakın,daha da hoş olsun derseniz küçük üçgen bir eşarbı bağlayıp gözlüklerinizi takın,nasıl da farklı oldunuz değil mi?Odanıza döndüğünüzde havuzda ve denizde yıprandığı için taranmayan saçlarınızı Coco Balsam Hair Mask ile yada sizde bulunan benzer bir ürün ile kolayca taranır ve şekillenir hale getirin..Bu arada alnınız fazla geniş ise gitmeden takma kahkul alıp şekillendirin,deneyin ne kaybedeceksiniz?

Yüz güzelliği,gece geç yatmaktan ve alkolden sabah göz altlarınız patlamış,çökmüş ve bu sizi suratsız yapıyor değil mi?dudaklarda kuru ve büzülmüş!

Çözümü şudur;Sabah kahvaltıya inerken ortam henüz serin olacağı için nemde çözülmeyen göz altı kremleri var,kristalize ürünler,anında torbayı düzleştiriyor,bu yada benzer bir ürünü gitmeden önce almış olun,yanınızda böyle bir ürün yoksa,odanızdaki kahve poşetinden elde edeceğiniz telveyi de kullanmayacaksanız,soğuk uygulaması yapın,o an elinizin altında soğuk ne varsa..dudaklar için suya dayanıklı dudak balmı bulundurun,eh suda dayanıklı maskara alırken belkide almışsınızdır bile çoktan.

Ve sevgili dostlar,

Sakın bir kavga edildiyse uzatmayın,akılda ‘’tatile giderken yanınıza alınmaması gerekenler’’listesine girmeyin,erkeğiniz bir şort ve kısacık saçları ile en ufak bir detayla uğraşmayıp eğlenirken siz kendinizi yediniz bitirdiniz!Oysaki her yeriniz bıngıl bıngıl olup da güler yüzünüz baki kalsaydı,havuzda eğlenip,yanınızdaki adamı kahkahaya boğsaydınız aklında kalacağı tek şey bu olurdu.

Yapmayın,etmeyin,bize Türk kızları tatilde çekilmiyor dedirtmeyin,özgüvenimiz yoksa bile,olduğunu hayal edelim ve gizli bir kamera bizi çekiyormuş gibi takılıp poz verelim,gülümseyelim gülümsetelim,ne kaybedeceğiz yahu!

Sevgiler,

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir