Sevgili Kadınfit dostları,diyet ve ara öğün çok duyduğumuz ama pek üzerinde durmadığımız bir konu değil mi?

Hayattaki öncelikleri sıralarsak,bunlar;sağlık,mutluluk,huzur ve başarı olarak sıralanır.Yani birinci ile ikincinin sırası öncelik açısından değişemez.Böyle olunca bedeni sağlıklı tutmak için diyet dediğimiz,özü; yememen gerekenlerden değil,doğru ve sağlıklı beslenmeden oluşan kavram olmazsa olmazımızdır.

Dediğimiz gibi diyet aç kalmak değil,senin vücut özelinde ihtiyaç duyduğun şeylerle besleniyor olman bu konuda dengeyi tutturman demek.

Diyette ara öğün dediğimiz çok ama çok önemli öğünler vardır.Sabah kahvaltısı ile öğle yemeği arasındaki,öğle yemeği ile akşam yemeği arasındaki,akşam yemeğinden sonra yatmaya bir iki saat kala sözkonusu olan öğünler.

Ara öğünün mucizesi,uzun süre aç kalarak ana öğünlerde deli gibi yiyip lüzumsuz kalorilerle yüklenip kan şekerini azdırmamasıdır.

Öğlen yemeğine kadar arada yani kahvaltıdan iki veya iki buçuk saat sonra yaptığın ara öğün açlık ataklarını önleyerek günün toplamında az yemene,bu da fit kalmana sebebiyet verir.

Yani işin asıl özü ara öğünlerde.

Kadınfit bu konuda birçok ürün ve destekleyici yazılarla,sunduğu online diyet programında özellikle bu konuya dikkat edecek.

Çok yemek bastırmak istediğimiz başkaca duygusal boşluklardan ileri gelir çoğu zaman.Mutlu olmak isteriz.O an için yediklerimiz bizi mutlu eder bunu devamlı kılmak istedikçe de ölçüyü kaçırırız,kilo alırız ve kilolu olmak bizi daha çok mutsuz eder.

Bugün 14 şubat sevgililer günü,sevgiliniz yoksa da kendinizi sevin,kendinizi yalnız bırakmayın.Çünkü kendinize çok ihtiyacınız olacak.Kendini sevmeyeni inanın kimse sevmez.Bu önemli noktayı sakın aklınızdan çıkarmayın.

Sevgiyle kalın,

Pınar Bekci

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir