Zaten en başında korktuğumuz da bu idi.

Hamilelik başladığında doğurma korkusu akla gelip gitse de ;kilo alırmıyım?Doğum sonrası kiloları ne olacak?Vücudum bozulacak mı? Artık eskisi gibi hoş görünmeyecek miyim? Hayatım bitecek mi benim şimdi? Soruları üzerimize üzerimize gelip gidiyordu.

Şimdi dokuz ayın sonlarına yaklaştık ve yere göğe sığmayan bu göbeğin içindeki yavru çıkınca bu kocaman çıkıntı pısssssss diye sönüp gidecekmi,gidecekse neye dönüşecek? Malum evrende hiçbirşey yok olmaz bir şeyden başka bir şeye dönüşür ya!

Hamileliğin başından sonuna kadar bilinçli olmalıyız.Yani hamilelik boyunca kilo almamaya çalışmak da uzman bir diyetisyen desteği ile mümkün.Doğumdan sonra yapacaklarımızı,doğum sonrası kiloları,emzirme atleti,emzirme yastığı vb..ihtiyaçları şimdiden bilmeliyiz.Malum o zaman hormonlar devreye girecek,doğum sonrası depresyonu olabilir,hazırlıklı olmalıyız.

Doğum sonrası sağlıklı beslenmeye dikkat etmenin yanı sıra ruhsal sağlığımızı da dengede tutmalıyız.

-Sizi iyi hissettiren insanlarla beraber olun,negatif kişilerle görüşmekten kaçının,mesela eşinizle yakın olun.

-Emzirirken metabolizma hızınız daha yüksek olduğu için emzirmeye devam ederken aşırıya kaçmadan yürüyüşlere çıkmayı ihmal etmeyin.

-Sabahları ılık su ve limon için,rahatlatır ve bağırsakları çalıştırır.

Bebekli hayatta yoğunluğumuz biraz daha artacağı için fit görünmek zormuş gibi görünsede birkaç önlem ile doğum sonrası kilolarınızı verirken fit de görünebilirsiniz.Bizde de olan bazı ürünler mucizevidir,

-Kurtarıcı ürün:Toparlayıcı Tayt Korse!..bu ürün ile yaşayacağınız avantajlar;

-En büyük avantajı hamilelik kilolarınızı henüz atamamışken karın ve bel bölgesini mükemmel bir şekilde sizi bunaltmadan toparlar ve kendinizi müthiş hissedersiniz.
-Tayt korse dikişsizdir,bu sayede her kıyafetinizle giyebilirsiniz.
-Kumaşı nefes alır ve özeldir,konforla kullanırsınız.

-Doğum sonrası depresyon halinde olabilirsiniz,paniklemeyin ve mutlaka destek alın.

Sonrasında;

Bize düşen sadece saçlarımız uzun ise modern ve tatlı bir şekilde onları toplayıp gülümsemek olur.Tabi yıpranan saçlar için de önerilerimiz olacak.

Tamam bebekle birlikte hayatımız değişti,hiçbir şey eskisi gibi değil diye düşünmek gibi bir seçeneğimiz de var! Ama bu neye çözüm olacak ki? kendimizi yüksek bir dağdan atamayacağımıza göre,yeni ve bebekle birlikte çok çok daha güzel hayatımıza sarılarak güzelliği ve fit görünmeyi de ihmal etmeyeceğiz.Bunu istiyor olduğunuzu farkedin ve o isteğe sadık kalın.

İşte Kadınfit ‘’Dikişsiz Çamaşır Ve Korseler’’bölümündeki ürünlerin konu ile ilgili olanları (özellikle ”Bambu” serisi) tamamen bu konulardaki kaygılarınızı giderecek nitelikte tasarlanmış.

Doğum sonrası beslenme düzeniniz için diyetisyenlerimizden tüyolar istemekten çekinmeyin.

Hayatı ne kadar uzun yaşadığımız deyi süreyi nasıl kullandığımız önemli .

 

Sevgiyle Kalın,
Pınar Bekci

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir