Dönüp dolaşıp aynı sorunları mı yaşıyorsun?

Bunun sebebi,aynı icraatları yapıyor olman!

Ne kadar bilinmeyene göz görmeyince inanmama eğiliminde olsak da ‘’Evrenin Yasaları’’ var ve saat gibi işlemekte.Bu yasalardan birisi der ki’’Başına gelen bir olayda eğer alman gereken dersi almıyor,konunun sana verdiği mesajı idrak edemiyorsan,idrak edene kadar bu tür sorunları dönüp dolaşıp yaşayacaksın’’..

Gerçi bu kavram için bir değil birkaç yasa birden çalışır ama işaret ettiği şey budur.

İş sorunları,aşk sorunları,aile sorunları vb..hepsi dönüp dolaşıp senin üzerinde tekrar eden sorunlar çünkü alman gereken mesaj seni işaret ediyor,yani sana öğretmek istiyor ama sen anlamıyorsun.

Meseleye şu açıdan da bakmalısın.Hayatta kurban değilsin,sakın kurbanı oynama,hem aciz damgası yer mızmızlanır durursun ve kimse sana saygı duymaz hem de bu döngüyü kırıp daha tatminkar bir yaşama geçemezsin.

Karşılaştığın her insan ve her olay senin ayrı bir yüzünü yansıtır.Kime kızacaksınki?

Örneğin Ayşe sana kurnazca yaklaşıyorsa ya sen hep Ayşe gibi birilerine takılıyorsun,ya da Ayşe den öğreneceklerin var veya Ayşe gibileri eleştirip kendini onun gibilerden üstün görüyorsun ve ters çekim yasasını  çalıştırıyorsun..kısacası yaşamın her anında evrensel yasalar işler ve sen kendini tanımadığın sürece kontrolü eline alamazsın.

Kişisel özelliklerini gözden geçir,objektif olamıyorsan yakın arkadaşından seni gözlemlemesini iste.Evrensel yasaları öğren ve merak ettiklerini korkmadan sorgula.

Kameraları kendine çevirdikçe keşfedeceksin.Kendini değiştirdiğinde dünya değişecek.Bunun yollarını öğrenmelisin.

Sen değiştikçe parlayacaksın,güzelliğin artacak,ruhun pırpır,öfken mırmır olacak.

Niyetin değişim olsun,kapılar sana bir bir açılacaktır.

Geriye dön bak,açamadığın kapıları yeterince zorlamamış,açma niyetine hiç girmemiş,ve açamayacağını düşünmüşsündür!

Sevgiyle

Pınar Bekci

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir