Siz de benim gibi ‘’bunca kitap okuyorum,geziyorum gözlemliyorum hala neden böyle basit sorunlar önüme çıkıp beni bu denli üzebiliyor’’ diyorsanız,sizi sarıp sarmalayan ‘’sizden önce düşünülmüş’’ bir sistemi incelemenizi öneririm.

Ha birde benim gibi yıllarca ‘’burçlara inanmam,her gün burcunu okuyan insanlara inanamıyorum’’diyerek ortalarda gezindiyseniz bir gün astroloji denen gerçeğin,gerçek bir ilmin varlığını farkedebilirsiniz,ya da öylesine baktığınız burç özelliklerinizin sizi nasıl etkilediğini farkedip şaşırabilirsiniz.

Kadınfit de bu defa vücudumuzda bulunan 7 ana çakra ile burçlarımızın ilişkilerine bir göz atalım dedik.

Bu çakraların her biri vücudun enerji merkezleridir ,her biri bir ya da birkaç salgı bezi ile ilişkilidir ve buralarda meydana gelen tıkanmalar bizi olumsuz yönde etkiler.Bu olumsuzluk hangi çakra hangi göreve sahipse o yönde ,o görevleri yerine getirememesiyle mümkün olur.Bu konunun detayını başka bir yazımızda inceleyeceğiz.

Gelelim burçların hangi çakralar ile yakın ilişkisi olduğunu,en alttan birinci çakradan başlayarak anlatmaya;

Oğlak Burcu

Oğlak burcu ‘’kök çakra’’dan etkilenir.Kök Çakra enerjisi yetersiz yada fazla olan kişiler çılgınlar gibi huzursuz olur,cinselliğe düşkün olur(acı dolu enerjisini böyle atar),yaratıcı olur ve bu dünyaya çok bağlantılıdır ve dünyevi şeyleri fazlasıyla önemser,günlük olaylarda üzülür yıpranır,çünkü akıllı ve duyarlıdır inatçıdır bu yüzden de ruhu doyuma ulaşmadıkça nedenini bilemediği bir acı ve huzursuzluk çeker!!

Akrep ve Yengeç

Akrep ve Yengeç burçları Sakral Çakradan etkilenir.Bu çakra böbrekler,üreme organları,idrar torbası ve dolaşım sistemleri üzerinde bulunur ve bu sistemleri etkiler.Bu çakra yetersiz ya da dengesiz çalışırsa kişinin motivasyonu,aile kurma ve yürütme isteği ve becerileri,maddiyat,sanatsal konulardaki yaklaşımı da yetersiz ya da dengesiz olur.Zihinsel üretkenliği derinden etkilenir.

Koç ve Aslan

Koç ve Aslan burçları Solar Plexus çakrasından etkilenir.Bu çakra karaciğer,pankreas,sindirim sistemi,mide,oniki parmak bağırsağı,dalak vb organların düzenini etkiler.Bu çakra yetersiz ya da dengesiz çalıştığında kimliğimiz,irademiz ve kararlılığımızla ilgili konularda verimli olamayız.Mücadeleden kaçmaya başlarız,sosyalleşmeyi reddederiz ve depresyona yatkın hale geliriz.

Boğa ve Terazi

Boğa ve Terazi burçları Kalp Çakrasından etkilenir.Kalp çakrası benim en çok ilgilendiğim enerji merkezidir.Çünkü bu çakra timüs bezini çalıştırır ve evreni yürüten asıl enerji olan sevgi enerjisinin sağlıklı kullanımı ile ilgilidir.Sevmeyi bilen her zorluğu yener.Bu öylesine bir kavram değildir..Her meselenin anahtarıdır.

Sevdiğinizde korkmazsınız.Bir arkadaşım bana ‘’aşık olduğumda ölümden ya da sevdiklerimi kaybetmekten deli gibi korkmuyorum’’ demişti.Sevgi varsa korku yok olur.Korkuyorsanız sürekli gergin,üzgün ve saldırgan olursunuz.Korku,sevgi yetersizliğinden ileri gelir,daha doğrusu sevilmemekten ziyade sevememek,sevgi duygusunu üretememekten ileri gelir.Ne yapıp edip bu çakrayı çalıştırıp sevme yeteneğini kazanmamız lazım.

Başak ve İkizler

Başak ve İkizler Boğaz Çakrasından etkilenir.Ben İkizler burcuyum ve yükselenim de terazi..İkizler ve Başak burcu birer baş belasıdır diyen bir arkadaşım aklıma geldi.Gülümsedim..Aslında detaycı düşünerek,kendine en fazla eziyet eden,içten içe çok dürüst ve iç dış denge korunamadığı zaman huysuzlaşan burçlardır Başak ve İkizler..Ancak kırk yaşımızdan sonra devreye yükselen burcumuz girer ve yüzde yetmişbeş oranında artık bizi yöneten , yükselen burcumuzdur.

Boğaz çakrası tiroid salgı bezinin üzerinde çalışır ve bu bezin yetersiz ve dengesiz çalışmasıyla vücudun tüm düzeni bozulur,

Bu çakra kendini ifade etmekle ilgilidir ve yetersiz çalıştığında ya çok konuşursunuz,ya az konuşursunuz ya da gerçeği söyleyemez,cesurca ifade edemez üzerini kapatmaya çalışırsınız ya da daha da kötüsü yalan söylemeye başlarsınız.Ya da içinizde biriktirdiklerinizi birden bire söyler ve ortalığı kan gölüne çevirirsiniz.Kısacası konuşmada dengeniz kaybolmuş olur!

Yay ve Balık

Yay ve Balık Burcu Alın Çakrasından etkilenir.Üçüncü göz diye de bilinen bu çakra Epifiz bezi ile ilişkilidir ve bu konuda sayfalar dolusu yazabiliriz,ancak sizi sıkmadan bu konuyu da başka bir Kadınfit yazımızda değerlendireceğiz.

Bu çakra Altınci His diye de bilinen sezgilerimizin kuvvetini ifade eder.Üçüncü göz diye de bilinen bu çakra yaşamın holografik bir kavram olduğunu ve herşeyin enerji düzeyinde birbirine bağlı olduğunu,bizim de bu TEK in bir parçası olduğumuzu algılamamıza olanak verir.Ancak Üçüncü Göz ün açılması kişinin beden algısından kurtulması ile mümkün olabilir,bu konuyu derin bir  ‘’Tasavvuf Gönülvereni’’ olarak bir sonraki yazımda ele alacağıma söz veriyorum.

Yukarıda bahsettiğim olguları deneyimlemek için yaptığı yolculuğu ‘’Ayahuasca Yolculuğu’’ adlı kitabında anlatan Kübra Saatçioğlu nu dinleyin derim.Yoğun DMT içeren Ayahuasca bitkisinden elde edilen çaylarla şamanlar tarafından yapılan ve yönetilen  seremonilerde ruh molekülü DMT nin açığa çıkarak sizi TEK in bir parçası olup TEK in tüm özelliklerini taşıdığınızı nasıl deneyimlediğini anlattığı macerasına sürüklesin.Kübra Saatçioğlu iyi bir anlatıcı ve son derece sağlıklı yaşam tarzı ile motive edici bir kişiliğe sahip,biz çok sevdik kendisini.

İşte Yay ve Balık burçları, bu çakrası iyi çalışıyorsa sezgileri kuvvetlidir.

Kova

Kova burcu manevi algı kapasitesi yüksek bir burçtur ve ilahi konuları çabuk kavrar.Bildiğimiz kadarı ile Ahmed Hulusi bir kova burcudur ve bu konuya mükemmel bir örnektir.

Kova burcu Tepe Çakrası ile ilgilidir ve bu çakradan etkilenir.Tepe çakrası Miracın gerçekleştiği ,Hz.Muhammed in yükselerek Namazda ulaştığı çakradır ve buradan yükseldikten sonra tüm gerçekliği çıplak algısıyla deneyimlemiştir.

Ne yalan söyleyeyim Kova burcu olsaymışım iyi olurmuş ama beni yaradanın bir bildiği vardır diyelim.Ne demişler ‘’hikmetinden sual olunmaz’’çünkü ‘’Gayb’ın anahtarları Allah’ın elindedir’’

Ne kadar bilsek de bilemediklerimiz daha büyük çoğunlukta olacaktır,çünkü bilmemiz gerektiği kadar bilgiye ulaşmamız mümkün kılınmıştır.

Sevgiyle

Pınar Bekci

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir