Süperpozisyonda(enerji halinde) iken varlıklar sonsuz seçeneklere sahiptir,ama onu gözleyen bir şey ya da biri olduğunda süperpozisyondaki varlık parçacığa yani maddeye dönüşür.

O gözlemi yapan sensin.Sonsuz seçenekler arasından birini seçmiş oluyorsun ve bunu düşüncelerinle yapıyorsun.Bilincin gözlemci rolünü oynuyor..

Bu Alain Aspect in 1982 yılında Paris de yaptığı kuantum dolanıklık deneyinin kesin sonucu olan foton un uzak mesafalerde bile olduklarında birbiriyle iletişim halinde olduklarını yani aslında varlıklardan oluşan kainatın koca bir hologram olduğunu düşünen David Bohm un,ve daha bir çok bilim adamı,fizikçi ve astrofizikçinin şaşkınlıkla ulaştıkları sonuçlardan birisi ve varılacak en önemli noktadır.

Kısaca tahminlerinin çok üstünde muhteşem bir evrende yaşıyoruz.

Amacımız varlığımızın mükemmelleşmesini sağlamak, mevcudiyetimizdeki yapıtaşlarının mahiyetini tanıyıp zayıf olanları geliştirerek nihai noktaya ulaşacağız.Bu da ancak yaşama heyecan duymamızı sağlamakla mümkün,yani yaşamayı istemek,yaşamı sürdürmeyi istemek!

Bunun için bizi mutlu edecek şeyleri düşünmemiz gerek ki hayattan ne istediğimizi bulalım.

1-Çocukken en sevdiğiniz oyunu,sizi mutlu eden ,yapmayı sevdiğiniz şeyleri hatırlamaya çalışın.Bu ‘’kendinizi Bugs Bunny zannetmek olabilir’’ kendinizi birinin yerine koymayı seviyor,ya da kahraman olmayı istiyor olabilirsiniz belki de liderlik etmek istiyorsunuzdur.

2-Bir arkadaşınızdan sizin en baskın yönlerinizi belirleyip kağıda yazmasını isteyin,karşılığında sizin de onun baskın özelliklerini kağıda dökeceğinizi söyleyin,bu onu yüreklendirecektir.

3-Kendinizi en mükemmel hissettiğiniz an’ı bulun,o an’ı analiz edin,tam olarak nerede ve ne yapmaktaydınız,öyle mükemmel hissetmenize sebep olan ne ise sizi tamamlayan da odur.Mesela bir toplantıda bir fikrinizi mi anlatıyordunuz,hastahanede yan koğuşta yatan bir teyzeye su mu veriyordunuz?

4-Okumayı sevdiğiniz kitap türlerini gözden geçirin,en sevdiğiniz filmleri düşünün,sizi motive eden neydi? Ve en çok kimin yanında kendiniz gibi olup huzur buluyorsunuz,size bu imkanı sağlayan nedir?

5-Zayıf yönlerinizi de düşünün,mesela biraz ertelemeci ve tembelmisiniz?sizi bu durumdan kurtaran mesela o şeyi ertelememenizi ne sağlayabilir?

Tüm bu detayları gözden geçirdiğinizde yapmayı sevdiğiniz şeyi bulacaksınız,ve o şeyi yaparken tamamlanacaksınız.Sizi mükemmel halinize ulaştıracak şey o şeydir.

Sevgilerimizle,

Pınar Bekci

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir