Kadın da erkek de aslında yaratılış amacına uygun olarak yani bir bütünün parçası olarak yaşadığı sürece huzurlu ve mutludur.Bu biraz da inanç,dua,kısacası spiritüel bir konu.Başka bir zamanda bunlarıda konuşacağız.

Biz kısa vadede kolayca anlayabileceğimiz şekilde günümüzün mutlu olabilmek için diyet yapıp fit görünmeye çalışan kadının mutsuzluğuna inelim.

Yanlış anlamayın diyet sizi mutlu eder,hem de zorla mutlu eder,çünkü sağlıklı bir vücut içerde yağdan kapanmış pencereleri açarak içeriye güneş dolmasına olanak verir.Bir yaşama sevinci dolarsınız.Ve sağlıklı vücut güzeldir,güzellik size övgü kazandırır,kabul görmek mutluluk kaynağıdır.

Öte yandan vücudu sağlıklı kıldık ama yüreğimiz ezildikçe eziliyor,neden acaba?

Çünkü yapmayı sevdiğimiz şeylerle meşgul olmuyoruz.Yani elimizden neyin geldiğini neye yeteneğimiz olduğunu bilmiyoruz.Kimse de söylemiyor bize bunu.Kolunda altın bileziği olmayan tatminsiz ve mutsuz oluyor.Çünkü sevdiği uğraşı yaparak ruhunu doyurmuyor,bu uğraş ile rahatlıkla para kazanarak sosyal hayatını hareketlendiremiyor,yapmayı sevdiğin şeyi işe,işi paraya çevirmelisin çünkü.

Çocuk yaşta belirleniyor bunlar aslında ve çocuk yaşta yetenekler işlenmeye başlıyor.Ne varki çoğumuzun ailesi yaşam kavgasında ve kendi başlarının derdine ,kısacası geçim derdine düşmüşler ve farkında bile değiller ne yöne eğildiğimizin.

Olsun geç kalmış olabiliriz,ama burada bu yazıyı okuyorsak yapabileceğimiz çok şey var demektir.

Gözümüzü kapatıp en son nerede ve nasıl mutlu olduğumuzu hatırlayalım,bu mutluluk halini irdeleyerek bizi neyin mutlu ettiğini düşünelim.Bizi mutlu eden şey yapmayı sevdiğimiz şeylerdir.Sadece bir mutluluk anı değil bir çok mutlu olduğunuz anı düşünün.Çünkü sadece birinden bu çıkarımı elde edemeyebilirsiniz.

Sosyal ve ruhsal anlamda tam bir iyilik hali,yani tam hissettiğiniz o anı anımsayın.Neşeli olduğunuz o anı.Kendinizi kabul görmüş gibi mutlu hissettiğiniz o anı..Her şey o an da gizli işte.

Tesbit ettiğiniz şeyi fazla dallandırıp budaklandırmadan ufak ufak hayata geçirin,öyle herkeslere de anlatmayın,herkesin bir fikri var ve konuşmayı seviyoruz,hele de biz kadınlar!

Kendinizin elinden tutun,

Sevgilerimizle

Pınar Bekci

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir