Kadın paralı olmalı mıdır? Lafı dolandırmayalım,kadının kendince bir gücü olmalı ama bu güç para gibi bugün bende yarın sende olan bir kavramdan değil daha ziyade kişisel donanımdan geliyor olmalı.

Kişisel donanım her zaman para kazandırır.Kastettiğimiz kişinin bir meziyetine diğer bir meziyet katması ve bu yetenekleri parlatarak uygularken neşe içinde paraya da dönüştürmesi.Kadınfit in başlıca işlediği konular arasındadır kişisel yeteneklerin keşfedilmesi.

Elinden bir iş gelen her insan gibi her kadın da bu işi yaparak para kazanabilir.Örgü örmekten tutunda satış pazarlama faaliyetlerine,ya da şampuan reklamlarına kadar uzayan dallarda hemde..

Kadın hristiyanlıkta ‘’kutsal kase’’ denen rahim e sahiptir,orada can taşır ve aslında dünya onun etrafında dönmelidir.Her din de ve uygarlıkta ta en başlarda bu böyledir.

Ancak nasıl olmuşsa kadın erkeğin yanında önemsizleşmiş ve gücünü kaybetmiş,kısacası kadını doyurabilmeyi ve yuvayı korumayı  amaç edinen erkek,bunu bugün de yapıyor olduğunu zannetse de içten içe eskiden hayvan boğazlayarak gücünü göstermek ve kadının kalbini kazanmak için kendini paralarken bugün zorlaşan dünyada para kazanamadıkça içten içe kadının zengin olmasını tercih ediyor.

İlk buluşmalarda kadının elini cebine atanı pek makbul.Özellikle ilk buluşmada diyorum çünkü kadının niyetinin erkekten geçinip geçinmemek olduğunun ilk göstergesi bu olacak çünkü.Hiç unutmam ilk buluşmada hesabı ödemek için kendimi öne atıp bir müddet savaştıktan sonra aslında karşımdakinin buna bir itirazı olmadığını fark edip birkaç saniye dağılmıştım.Bu bir hayli komik bir manzaraydı aslında.

Kadın evde fazla vakit geçirir kısacası çalışmaz ya da bir iş üretmezse çok fazla düşünecek zamanı olur ve dünya da anlayamadığımız bir çok şey yüzünden kaoslarla doludur ve bu kaoslara takılıp kalıp,işin içinden çıkamadıkça gerilip,akşam eve gelen kocamıza dünyayı dar edebiliriz.

İşte bu sebeptendir ki kadının meşgalesi olmalıdır.Çünkü o her işi karşı cins gibi kıvırabilir ve daha da başarılı olabilir,eğer detaycılık ve mükemmeliyetçilik gibi bir bela ile uğraşmıyorsa tabii.

Sadece elimizden ne geliyor ve bizi bunların hangisini yapmak mutlu eder bunu tesbit edelim.Yüzme bilmiyorsak öğrenelim,en iyi spor yüzmektir,selülitleri de bitirir.Bir müzik aleti çalabiliriz ve kimseye konser vermek zorunda değiliz zamanla geliştiririz.

Sizi öne çıkaracak ve güçlendirecek yeteneklerinizi bulmanız ve bunu paraya çevirebilmeniz dileğiyle,

Sevgilerimizle

Pınar Bekci

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir