Kadınfit’den Mehmet Doğramacı ve Sırlar Üzerine Bakış

Kadınfit de korse ve diyet konularıyla uğraşırken bir yandan da üç gündür kontrol ediyorum Mehmet Doğramacı yeni bir blog yazmış mı diye,

Öyle mutlu oluyorum ki yeni bir yazısını görünce,kısa da yazmıyor çok şükür,bitmesin diye paragraflar arası bekleyerek ve bitmesine daha çok var diye sevinerek okuyorum.

Ve ne zaman bir kederde olsam o yazı o keder ile ilgili bir sürü çözüm sunuyor bana,anahtarlar elimde bitiriyorum okumayı.

Ancak kırk yıllık hayatımda kemikleştirdiğim eski inanışlarım ve alışkanlıklarım yakamı bırakmadığı için değişimim ve kavrayışımın güncellenmesine ihtiyaç duyuyorum,bu sebeple Mehmet Doğramacı yazılarını iple çekiyorum.

İlk okuduğumda şunu farkettim;

Tasavvufta üstadlardan örnekler veriyor ancak kendisi derin bilgisi,ilmi ve alçakgönüllülüğü ile insanı gönülden kavrıyor ve son derece zeki biri olduğu,idrak kabiliyetinin artmış olduğu farkediliyor.

Tasavvufu ney sesinden tanıyan ama Mevlana dan başka veli bilmemiş biriydim.Bu öğretiden haberdar olsaydım kimbilir hayatım ne yöne akar nasıl biri olurdum.Ancak her şey zamanı gelince vukuu buluyor.

Ameliyat sonrası kadınfit korse ürünlerimizin satış noktalarını ziyaret ederken  Konya da bulunduğum 2017 yılında Mevlana türbesinin önüne geldiğimde gözyaşlarım öyle derinden çağlayıp yanaklarımdan aktı ki,uzaklardan hem yakından bir yerden kendime kavuştum sandım ve bir daha eskisi gibi olmadım.O tarih oraya benimle giden,gitmeme vesile olan yol arkadaşlarıma selam olsun ve beni oraya kısmet eden yaradana!

Mevlana batıda Rumi olarak biliniyor,bu kadar bilinmesinin sebebi ise hoşgörü öğretileri..Beyoncee nin oğluna bu ismi vermesi şaşılacak şey değil..Hoşgörü; kalpleri elde etmenin yegane yoludur.Ne yaparsak bizi sevecek olunmasının göstergesi,bir girdap gibi kendisine çekildiğimiz.

Mehmet Doğramacı son yazısında şunu yazmış;

‘’ Kafanızda cevaplanmamış sorular; içinizde çözülmemiş problemler mi var? Bir gün herkese kulak kesilme niyetiyle çıkın evden. Alakasız yerler ve kişilerden ne cevaplar gelecek, hayret edeceksiniz! Dinlemesini bilene her yerden seslenir Allah…’’ http://mehmetdogramaci.com/2018/08/deginiler-135/

Biliyorum zaman zaman kadınfit yazılarında bahsettiğimiz gibi hepimiz kestirme yolların peşindeyiz,ancak emeklemeden koşulmuyor,yukarıdaki Mehmet Doğramacı nın kaleminden alıntıyla verilmiş ,belirtilmiş nokta; arınmış gönüllerin farkedebileceği ,işaretleri izlemek anlamında hem de şimdi şu an bile deneyimleyeceğimiz bir durumdur.

Her on günde bir yazılarını beklediğimiz Mehmet Doğramacı çok yaşasın,yaşasın ki rafine ettiği düşünceleri bizlere ulaşabilsin,varılmak istenen adrese yol alındıkça doğru yolda olup olmadığımızı veya adresi bir bilene sorarız öyle değil mi?

Ve Mehmet bey den öğrendiğim en önemli hususlardan bir tanesi de,henüz zamanı gelmemiş,öğrenmeye açık olmayanlara bilginizi heyecanla paylaşmanız sizi de ,öğrenmek istemeyeni de zora sokuyor gerçekten.Zamanını beklemek en doğrusu!

Sevgiyle kalın,

Pınar Bekci

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir