Karımı Seviyorum Ama Ona Aşık Değilim

Hatırlayalım,bu daha çok yirmi yaşımızdan 50 yaşımıza kadar duyduğumuz bir cümleydi .Elli yaş üzerinde, artık bir çok mevcut durum kabul edilmiş yada onunla yaşamaya alışılmıştır.

Bir erkeğin karısını sevip ona aşık olmadığını nasıl anladığına bir bakalım.

Muhtemelen bir yerlerde iyi anlaşan bir çift ile karşılaşmıştır ve  o çiftten kadın olana  gıpta etmiştir.Ya da hoş bir kadın görmüştür ve o kadının iç aleminde yarattığı dalgalanmadan bir şeylerin eksik olduğunu anlamıştır.Ya da keyifsiz ve gri günlerinin,eksik yaşama sevincinin  sahnesinde ‘’aşık olmak’’ ne güzel olurdu demiştir.

Bu sebeplerin hepsi mümkün..Peki bu nasıl olmuştur? Öylesine mi oluvermiştir yoksa bu iki taraftan birinin suçumudur?

İlişkilerde o kişiyi henüz tamamen tanımadan önce her şey bir bilinmeyendir ve bilinmeyen pek bir merak uyandırır,merak ise ilgiyi canlıyı tutar.Yani kişiler zamanla tüm kartlarını oynamıştır ve ilgi çeken ,merak uyandıran bir şey oluşmamaktadır.Her durum ezberlenmiştir ve kişi ne ile karşılaşacağını artık bilmektedir.

İnsan ilgi duyduğu sürece,ilgi duyduğu şeyin peşinden gider!

Tamam bunu kabul ettik ama kadın yada erkek sürekli yeni şeyler mi yapmak zorunda,bu çok yorucu değil mi?

İşte bu noktada meseleyi çözecek şey ortaya çıkıyor:DENGE

Dengeyi şöyle kurmalıyız;bir ilişkide huzur ve heyecan dengesi olmalı.Yani karınız veya kocanız sizin yanınızda huzur da bulmalı,heyecan da duymalı…peki bu nasıl olacak?

Bu şöyle olacak,siz kadın ya da erkek olarak hayatta bir amacınızın olduğunu  bilecek ve bunun ne olduğunu bulacaksınız.Yani uğraştığınız bir işiniz olacak,yada uğraşınız olacak.Her gün o şey üzerinde belli bir mesai harcayacaksınız.Bu uğraşınız etrafında yaptığınız araştırmalar,görüştüğünüz insanlar,tanık olduğunuz olaylar sizin derinliğiniz olacak.

Daha da açık olalım;karınız yada kocanız sizin için gündüz ‘’acaba kimlerle görüşüyor’’,’’acaba ne yapmayı düşünüyor’’ gibi meraklı düşünceler üretecek.Bu da sizin evde oturup hep aynı şeyleri yapmıyor olmanız ile mümkün.

Peki tüm bunlar nasıl mümkün olur?

KİŞİSEL YETENEĞİNİZİ BULMANIZ İLE MÜMKÜN!

Kadınfit hep bu konunun üzerinde duruyor ve duracak..bu vesile ile hepinize dengeli ve mutlu bir hayat dileriz.

Pınar Bekci

One reply on “Karımı Seviyorum Ama Ona Aşık Değilim

  • Oktay

    Herkes gibi bu konu uzerinde düsünürken benim fikrim, Çok da basit anlasılır hali ile DENGE’yi ararken dengemizi yitirebiliriz, Bu yüzden en basit hali ile kişinin özgürleştirilmesi icin herkes elınden gelenı yapmalı.
    işin özü İNSAN ve özgürlesen İnsanı; Üreten düşünen korkan, sevinen mutlu yada mutsuz ona mektup ( gorev yazdıgımız) yazılan insan modelinden cıkartmak.. Görmek ıstedıgımız karsımız da kendımız oldugunda bir sonrası hep Mutsuzluk olacaktır..

    Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir