Sevgili Dostlar Nasılsınız?

Deneyimlediğim hiç bir şeyi sizlere sunmadım,sebebi de sonrasında gelebilecek bir soruya hakkıyla cevap verebilmektir.

Aşağıda bazı hareketler sıralayacağım,ancak benim gibi tembel ve kendini her zaman çok canlı hissedemeyenler için şiddetle tavsiye ettiğim yegane yöntem BACAK ÇEKME HAREKETİDİR.

Bacak çekme hareketinde mantık,yere uzandığınızda önce sağ sonra sol bacağınızı karnınıza doğru çekerken geri bıraktığınızda-uzattığınızda- topuğunuzu  yere değdirmeden tekrar karnınıza geri çekmektir.Bunu yaptığınızda dikkat edin en çok nerenizi kasıyorsunuz!…Tabiiki karnınızı!..Bu da demektir ki karın kası oluşmaya başladı bile..

Hareketleri aç karnınıza yapmayın,çok tok karnına da yapmayın..hem zaten aşırıya kaçmayın açlıkta ve toklukta,,işte bunun için ara öğün denen atıştırmalar var..ama ATIŞTIRMALIK denen yağlı çerezlerden bahsetmiyorum hemen belirteyim:))

Ramazandan yeni çıktık malum,,iftar yemeklerinden sonra enerjiyi geri kazanmak için çayla beraber götürdüğümüz tatlılar (bu sene üzeri kadayıf kaplı muhallebi diye bir cennetten çıkma tatlı keşfettim ve her akşam yedim..bilen bilir ben hiç tatlı yemem ve aramam da..ama bu tatlı yıllardır aradığım bir tatlı türü idi bence..) sebebi ile alınan ayva göbek kiloları bacak çekme hareketi ile addaaaaa gidecektir,hemde bir hafta da..Günde yarım saat bu hareketleri sağ ve sol 15 er set yapın yeterli..

Şimdi hareketleri yazalım;

LUNGE HAREKETİ:….mükemmel kalça ve sımsıkı bacaklar için en iyi egzersizlerin başında yer alıyor. Lunge hareketini çok daha verimli hale getirmek için elinize kaldırabileceğiniz ağırlıkta bir dumbel alabilirsiniz. Lunge hareketi için bir ayağınızla öne hamle yapın ve diğer ayağınızı arkada sabitleyin. Dizleriniz yere değmeden pozisyonunuzu korumaya çalışın. İki elinize ağırlık alarak bacaklarınız gergin bir şekilde 2-3 saniye durduktan sonra diğer bacağa geçin. en az 12 tekrarla egzersizi tamamlayın.

TIRMANMA HAREKETİ:…Şınav pozisyonu alın, karnınızı ve sırtınızı dik tutarak dizlerinizden birini karnınıza doğru çekin ve pozisyonunuzu 2 saniye koruyun daha sonra diğer bacağa geçin. Bu hareketi en az 15 tekrar şeklinde yapmaya çalışın. Dilerseniz egzersizi hızlı bir şekilde de yapabilirsiniz.

PLUNK HAREKETİ:…Tüm karın ve vücut kaslarını sıkı hale getiren plank vücudunuzun tamamını çalıştıran egzersizlerden biri. Dirseklerinizi basen aralığında açarak karnınızı sıkı tutun ve basenlerinizi yukarı kaldırın. Bu pozisyonda yaklaşık 30 saniye durun. Hareketi daha zor hale getirmek için tek bacağınızı yukarı kaldırıp indirin, daha sonra ise diğer bacağa geçin.

İşte böyle sevgili dostlar;

Güzel bir yaz olsun,

2021 Nisan’ı Bahçeşehir İstanbul

Pınar Bekci

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir