Burada Kadınfit sayfalarında,kırk yıllık hayat tecrübeme dayanarak ne yapsaydım verimli şekilde para kazanırdım onları paylaşacağım sizinle.Para kazanma sanatı ve verimli bir iş yaşamının tamamen sizin düşünce yapınızla ilgili olduğunu keşfettiğimden beri bunu birilerine ulaştırmak ve belki de erkenden fark etmenizi sağlamak niyetindeyim.

Ben ekip çalışmasına inanan ve paradan çok başarıya odaklı bir yapıya sahibim.Fikirler ve işleyiş hep neticeden daha önemli oldu benim için.İşte benim para kazanmaktaki eksiğim tam da burada idi.Verilen emeği paraya dönüştüremedikçe işleyiş bir yerde tıkanıyor,işler yarım kalıyor,motivasyon bozuluyor ve umutsuzluk ve öfke başlıyordu.

Üstelik geçen yıllar içinde bu kısır döngüyü zamanında fark edemediğim için zaman hızla geçti ve ben kazanabileceğimden çok daha az para kazandım ve elde edebileceğim başarının çok altında bir yerlerde kaldım.

Şimdi düşünüyorum da takdir edilme ihtiyacım yüzünden uzun vadeli işler planlayamamış,çünkü buna odaklanamamış,para kazanmayı çok istemeyi yanlış bulmuş ve seyahatin kendisini varılacak noktadan üstün tutmuştum.

Ortada bir fikir,bir başarma arzusu ve bunları köpürtecek bir yetenek var ise hedef de koymak ve o hedefi hak ettiğinize inanmak gerekiyor.Bu hedef neden para kazanmak olmasındı ki?!

Yani ağaç yontmayı seviyorsanız senelerce çok hoş heykelcikler yapıp,ben bunu zevk için yapıyorum diyebilirsiniz,ancak yeteneğinizin size para da kazandırabileceğini göz ardı etmiş olursunuz ve meyveleriniz bir sonraki kuşağa ulaşmaz,üstelik ilham olacağınız nice eğilme mevsimindeki yaş ağaçlara haksızlık etmiş olursunuz.Yaşamın bir varoluş amacı var ve belki de siz var olma sebebinizin bu yeteneğinizi geliştirmek ve birilerine sunmak olduğunu ıskaladınız.Başladığınız işi bitirin.Finish çizgisinde para kazanmak olsun.Bu ayıp değil ki.

Paraya karşı gerçekten sevdam olmadı bunu net olarak biliyorum.Gözden kaçırdığım şey uğraştığım şeyin sonunda para da kazanırsam o şeyi daha da üst seviyelere taşıyabileceğim,takdir göreceğim ve sosyal anlamda tam bir iyilik hali yaşayabileceğim idi.

Bunu yapmayın.Para kazanmayı istemek ayıp değil,Buna hakkınız var.Utanmayın.Patronundan zam isteyemeyen nice insan tanıdım.Kısa süren çalışma hayatımda ben hep böyle oldum.Neredeyse para zarfını cebime sokarlardı zorla,çok utanırdım para alıyor olmaktan.Sonunda kendi işimi de aynı düşüncelerle kurduğum için verdiğim mükemmel hizmetleri çok ucuza sattım ve müşterilerim tarafından da vazgeçilmez olmak istedim,ne yanlış ama!

Bir de babasız yetişmiş bir kız çocuğu olarak birazda erkil yanım vardı ve bu yetişkin bir kadın olduğumda bile hala iyileşmemiş tarafım idi.Bu açığı kapatmak için sürekli iş ve değer üretmeye çalışmaktayım ve hala tüm bunları para için yapmak bana ayıp gelmeye devam ediyor.

Anladım ki para kazanmak her ne kadar başarının tam ölçüsü olamasa da bir şeylerin göstergesiydi ve bu tutkuyu sürdürmek için çok gerekliydi.Bunu biliyorum artık.Oprah Winfrey in ‘’Artık Biliyorum’’ diye bir kitabı var,okudunuz mu?..Ben de artık biliyorum! Ve size söz veriyorum emeğimin karşılığını talep etmekte utanmayacağım artık.

Aykut Öğüt ün ‘’Artık ZEN ginim’’ adlı kitabını okumanızı tavsiye ederim.Ben henüz bir kitap yazmadım çünkü.Bu sıralar Kadınfit de yazmak ve sizlere anlık bir buluşma ile ulaşabilmek bana pek büyülü geliyor.

Siz de benim gibi vermeyi almakdan daha üstün görüyor olabilirsiniz,ancak almadan veremezsiniz bunu unutmayın.

https://kadinfit.com/wp-admin/post.php?post=2787&action=edit

Sizi seviyorum,bana vakit ayırdınız mutlu ettiniz.

Pınar Bekci

 

2 replies on “Para Kazanma Sanatı

 • Selin Egemen

  Ne kadar akıllıca bir yaklaşım
  Para kazanmayı istemekten utanmak!
  Bence çoğumuzda olduğunu bile nilmediğimiz bir yaklaşım bu

  Kaleminize sağlık

  Cevapla
 • Oktay

  Para kazanmak;
  Emeginin karsılıgını alan ya da talep eden her bırey ıcın son derece dogal ve anlasılır kabul edılmelıdır.
  Sonucta Tanrı Herkese kazanc kapısı olarak akıl ve EMEGİNİ vermıs ve son derece degerlı kılmıstır.
  Insanın ancak Emegı ıle var olabıldıgı gıbı, Sanırım kendını ıfade etmekte alt kulturunde eksıkler olan (egıtım kaynaklı) Toplumlarda Birtakım dogruların yerlı yerıne oturması haylı zaman alabılmektedır,,
  Tam da burda Referans noktası ” ıkı meselenın baslıgını dogru koymakta yarar var ” Ilkı calısmak digerı ıse Paylasmak, Çünku Temel degerlerınde bu ıkı unsuru barındıran ınsan Denılen Ustun yeteneklı varlık , Ancak Mesgul olabıldıgın de ve Paylastıgında Mutlu olabılmektedır. Bılınen Tarıh yaklasık 8bın yıldır iNsanoglu bunu hayata gecırmek ıcın Çalısmaktadır 5bin.yıldır budızm den bu yana
  tüm Kutsal sayılan metınler özunde bunu anlatmaktadır,
  Calısan ınsan etkın, Üreten – Paylasan ınsan Yetkın ve Mutlu olabılmiştir.
  Bırey uzerınden , Gunumuzde yaratılan Tuketım toplumunun Mutsuzlulugu fazlası ıle ıskalanmıstır, Daha fazla Üretmeye yonelmek ve paylasmaktan öte baska yol yoktur,
  Dolayısı İle hayatını kazanan keyıflı insanı bulmak ıcın
  yetecek kadar üretmelı Mutlu olmak ıcın Paylasmalıyız..

  Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir