Tam otuz gün boyunca gidip geldiğiniz o işyerinden beklentilerinizin karşılanmasını umuyorsunuz biliyorum.O işyerinde sizi mutlu edecek şartların sağlanması şu kilit sorudan geçer;

Bu bir ay boyunca,ay sonunun gelmesini mi beklediniz,yoksa işler sizi o kadar meşgul etti ki,ay sonu nasıl gelmiş bilemediniz mi?!

Eğer Ay sonunu bekleyerek bir ay geçirdiyseniz yandınız! Zam falan beklemeyin çünkü bu şu anlamlara gelir;

-İşinizi sevmiyorsunuz,bu sebeple ay sonu gelmek bilmedi,

-sevmediğiniz işten verim de alamadınız,

-O kadar çok sorununuz var ki,faturalar,özel sorunlar ..işe konsantre olamadınız.

Sonuç olarak ortaya sizden beklenen herhangi bir sonuç çıkaramadınız,yani patron sizden verim alamadı!.

Diğer seçeneğe bakalım,eğer işler sizi çok meşgul etti ve ay sonu nasıl gelmiş bilemediyseniz sizin için umut vaad edici noktalar var;

-Kafanız parasal sorunlarla dolu olsa da bu iş sizi bir yerde motive ediyor,yani farkında olmayabilirsiniz ama işinizi seviyorsunuz,

-İşinizi seviyorsanız mutlaka yol katetmişsinizdir ve görevinizi yerine getirmektesinizdir.

-Yani patron sizden verim almıştır,bu her zaman iyi haberdir.

Patronunuz babanız olmadığı için ne yazık ki sizi koşulsuz şekilde sevmemektedir ve onun sevgisini kazanmak için önce ilgisini çekmeniz,ilgisini çekmek de ona fayda sağlamanız ile mümkündür.

İşte tam bu sebeple lütfen sevdiğiniz işi yapın,sevdiğiniz işe emek verin.Bu kariyer yolunuzda çok önemlidir ve kartvizitinizi sağlamlaştırır.Patron çantalarınıza tekme atsa da size iş verecek çok değerli işletmeler hep olacaktır.

Demek istediğimiz patronunuzu değil işinizi sevmeniz gerektiği,belki cimri,ortalama vicdan değerlerine sahip birine çalışıyorsunuz ama bırakın onu sevmek karısına,kocasına,ya da çocuklarına kalsın! Kimbilir o mendeburu nasıl idare etmeye çalışıyordur zavallıcıklar.

Bir de melek gibi patronlar var tabii.Bu tipleri ‘’melek yatırımcı’’ denen şahsiyetlerle karıştırmamak lazım.Zira onlar para kazandırmayacak herhangi bir parametreye yatırım yapmayıp siz kafası karışıkları silindir gibi eziverirler aman dikkat!

Bu melek gibi patronları bulmaya,bulmuş olanlara ‘’ah bize denk gelmedi şu temel bey gibi patron’’ gibilerinden gıpta etmeye yeltenmeyin çünkü o tip patronlar kaybetmeye mahkumdur, bir yerlerde birileri tarafından dolandırılacak ve batacaktır.

İşin daha da doğrusu patronunuza para kazandırıyor,ya da çabalıyorsanız zam istemekde çekinmeyin çünkü her zaman şansınız var.Bunun içinde işinizi sevmeniz yani sevdiğiniz işi yapıyor olmanız lazım.

İşte patrondan zam istemenin ve almanın yolu budur!Başka türlü alamazsınız,aldıysanız da uzun ömürlü olmayacaktır.

İlk zammınızı aldığınızda bize kahve ısmarlamayı unutmayın,

Sevgiler

Kadınfit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir