Pınar Bekci Kimdir?

Çocukluğunu; gündelik hayatta,saklanmış kameralarla durumdan habersiz insanları çekerek hayatlarının filme alındığı ve filmlerin böyle oluştuğu yanılgısıyla geçiren Pınar Bekci Akdeniz Üniversitesi Elektronik Bölümü mezunudur.Üç çocuklu bir ailenin son doğan çocuğudur ve Giresun’ludur.

Hayatta hemen hemen herşeyi alışılmışın dışında bir zan ve bakış açısıyla gözlemler,hiç çocukluk arkadaşı olmamıştır ve hep büyüklerle arkadaşlık etmiştir.Çocukluğundaki en yakın arkadaşları dedesi , teyzesi  ve annesi olmuştur.Babasını o yedi yaşındayken kaybetmiştir ve bu durumdan oldukça fazla etkilenmiştir.Babasının yaşarken  aldığı göbeği pilli ve sarışın bir bebekten başka hiç oyuncağı olmamıştır ve ihtiyaç da duymamıştır.O zaten tüm boş vakitlerini yazarak ve araştırarak doldurmayı heves edinmiştir.

İlk ,orta ve lise öğrenimini Giresun da tamamladıktan sonra yükseköğrenim için Isparta’ya gider.Lise de de fen bölümü mezunu olan Pınar Bekci Yükseköğrenimi esnasında maddenin enerji oluşuna, dalga boylarını ossiloskop cihazıyla inceleyerek hayran olur ve bundan sonra hayata farklı gözle bakmaya başlar ve araştırmaları hep bu yönde olur.

Evreni yönlendiren yasalar ve insanların bundan nasıl etkilendiklerini gözlemleyerek geçirdiği hayatına 1991 yılında çok düşkün olduğu ablası Müşerref Çakır  ile gezmeye geldiği İstanbul da kalarak devam eder.Bu yasaları bilmesine rağmen nedense hiçbirinin hayatında farkındalığına tam olarak varamadığı ve uygulayamadığı yıllar birbirini kovalar ve en sonunda aradığı tüm cevaplara bir gün trafikte seyir halindeyken geçirdiği bir kriz sonrasında ulaşır.

Albert Einstein , David Bohm, Alain Aspect hayranıdır ve atom altı parçacıkları inceleyen Kuantum bilim dalına ilgilidir ve bir gün ufka bakarken illüzyonu çıplak gözle ya da ajna çakrasıyla görebileceğini hayal ve ümit etmektedir ve başkaca bir yaşam amacı yoktur.Tasavvuf felsefesine aşık ve bu öğretinin işaret ettiği şeye ve O nun sistemine hizmet hevesindedir.

Kısacası ariflerin bildirdiği ”Alemler bir hayaldir” gerçeğini kavramış,Hz Muhammed’in ”İnsanlar uykudadır,öldükleri zaman uyanırlar” derken ne dediğini anlamıştır.Kainat koca bir hologramdır ve kimi meraklılar Peru ya gidip Ayahuasca çayı eşliğinde yapılan şamanik seremonilerde bunu hissetme peşindedir.Dünya değişmektedir,bilinmeyenler açığa çıkmaktadır ve o da bunu seyretmektedir.

İş hayatı merak ettiği konuları oluşturan alan ile tamamen ilgisiz olan Lojistik sektöründe olmuştur.1996 yılında Ulusal Lojistik A.Ş yi kurmuş,çok değerli markaların stok yönetimini sağlamıştır.

2007-2012 yılları arasında Türkiye Kas Hastalıkları Derneği’nde aktif olarak görev yapmış,Heuqen Desmuraj yatırım yapılanmasını Türkiye de yönetmiş ve elçilik yapmıştır.

Tüm bunları tam olarak bilen ve kendisini kaale alıp hayatına tanıklık ederek başından beri gözlemleyen kimse olmadığı için birikimini paylaşmak ve kişisel uyanış yoluna emsal teşkil edebilmek amacı ile yazarak maddeleştirmeye çalışmaktadır.

Pınar Bekçi Fransızca ve İngilizce olmak üzere iki dil bilmektedir ve şu an İstanbulda yaşamaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir