Bir parçası olduğumuz,ait olduğumuz şeyi arar dururuz,O nda yok olmak,huzur bulmak isteriz.Başınızdan bir ameliyat veya bölgesel anestezi almanızı gerektirecek bir işlem geçtiyse bilirsiniz;bir sarhoşluk hali vardır,koşulsuz mutluluk,tüm kasların gevşediği,dünya batsa umurunuzda olmayacağı,tatlı bir boşlukta süzüldüğünüz o saf mutluluk hali!..bize bunu,hiç değilse neye benzediğinin ipucunu verebilecek bir şeye tutunmaya,aşık olmaya,sevilmeye uğraşır dururuz.

Ama sevmeye odaklanmayız pek,daha çok sevilmeye bel bağlarız,Oysa ki sevmek sevilmekten daha değerlidir bilesiniz.Çünkü o yüce duyguyu üreten yani asıl sahibi sizsiniz.Buna sahip olmak herşeye sahip olmaktır.

Neyse buraya kadar felsefe yeter,işin sevilme isteği boyutundaysak o halde bazı ipuçlarını inceleyelim;

Nasıl başladığı önemli değil ama bir ilişkiniz var ve nasıl olduysa başlarda size duyulan ilgi artık yok,sevgi de azaldı,belki de hiç oluşmamıştı gibi hissediyorsunuz.

1-Birlikteyken gerçekten yanınızda mı,orada olmaktan mutlu mu,kendisi gibi mi davranıyor dikkat edin.Herkesin altıncı hissi kuvvetli değildir,belki o an orada olmak istemediği bariz olsa bile siz anlayamayabilirsiniz,ama farkındalık ,duruma o gözle bakmanızı sağlayabilir.

2-İlişkinin ilk başlarındaki sürekli aranmak ve hep etrafınızda olmak istemesi doğaldır,çünkü ilk başlarda saplantılarımız da devreye girer..ilerleyen zamanda sizi önemseyerek yoklamak ve varlığınızdan haberdar olmak,sesinizi duymak istemesi sebebiyle makul sıklıkta aranıyor olmanız gerekiyor.Eğer iki hafta ortadan kaybolduysa (kabuğuna çekilmesini gerektiren çok ciddi bir gelişme olmadıysa) bu aşk değildir.

3-Gününün içinde mevcut sorunlarını size anlatmak için fırsat kolluyorsa size ve düşüncelerinize değer veriyor demektir.

4-Sizi ve sizinle ilgili şeyleri ‘’geçiştirmiyorsa’’ yani üzerinde zaman,emek ve değer  harcıyorsa hakettiğinizi düşünüyordur.Sevilene emek verilir!

5-Gelecek planlarında sizin de olduğunuzu hissettiriyorsa sizi seviyordur,kimse sevmediği birini tabiri caiz ise ömür boyu başına sarmaz.Ancak gelecekten az bahsedilmesi bazen sizinle ilgili oturmayan bazı endişeleri olduğunu da gösterebilir,sabırlı olursanız bunun ne olduğunu açık edecektir.

Aslında daha çok yolu olmakla birlikte,sevildiğinizi zaten bilmektesiniz ve bunu madde dünyasında ispat etmeye çalışmak inancınızın(kendinize olan inancınız) yeterli olmadığından kaynaklanıyordur.

Kendinizi tanımaya gayret ederek karşınızdakinin sizin aynanız olduğunu anladığınız an büyük bir sır perdesini aralayacaksınız.

Devam yazılarında buluşmak umuduyla

Pınar Bekci

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir