‘’Yaşamdan Zevk almıyorum!’’.Bu itirafı bir şekilde kendimize yaptık diyelim ki.Peki şimdi ne yapacağız?

Şurası çok büyük bir gerçek ki,bu durumu fark edip kelimelere dökmek başlangıç için çok büyük adımdır.İçinde bulunduğunuz gri tonlardaki hayatın içinde öylesine uyuşmuş olabilirdiniz ki,yaşantınızdan zevk almadığınızı içten içe bilseniz bile,farkında değilmişsiniz gibi zamanın akıp gitmesine seyirci kalırdınız.

Kadınfit ekibi olarak günlük hayatınıza bir anda yeni bir bakış açısı getirip ,bir heyecan pırıltısı yakalamanız birincil isteğimiz.Sizlerin ‘’bugün Kadınfit de bana ne göre ne var acaba ‘’ diyerek bizi ziyaret etmeniz bizi sevindiren bir durum.Hele bize yazarsanız,hatta yaşam koçumuzla iletişime geçerseniz,içinden çıkamadığınız durumlarda destek alırsanız kendimizi yararlı bir iş yapıyor olmanın huzuruna teslim ederiz.

Konuya dönecek olursak,yaşantımızdan zevk almadığımızı fark ettiğimiz anda kendimize ‘’peki ben ne istiyorum,sorunum nedir,beni ne mutlu eder?’’ diye sorup kesin ve net bir cevap vermemiz lazım.Bu soruyu sorduğumuzda bazen şöyle cevaplar vardır ve biz onları seslendirmekten korkarız,üzülürüz,vicdan azabı duyarız.Örneğin;

-Sevgilimle eski heyecanımız kalmadı.

-Çocuğum beni utandırıyor,daha sosyal olmasını istiyorum.

-İşimden nefret ediyorum.

-Kendimi çirkin buluyorum.

Bu cevapları kimse duymayacak nasılsa,hem kalbinden geçmekte olan şeyleri dillendirmesen bile bu,o düşüncelerin var olmadığını göstermez ki,haydi biraz dürüst olalım!.

Bir kez sorunları dile getirdiniz mi,çözümlerinde arkasından sıralanacağından hiç süpheniz olmasın.Çözümler bazen çok net kararlar almayı da gerektirebilir.Bu konuda da cesur olabilmenin yolu şudur:Tarih ;yolunu çizebilen,o yolda bir şekilde yürümeyi başarmaya azimli karakterlerin ışığında şekillenmiştir.Yoksa hayatta kaybolup gideriz.

Sevgilinle ne yaparsan yap mutlu olamayacağını içten içe biliyorsan oturup gözlerine bakarak bunu söylediğinde belki de seni kaybetmemek için gözbebeklerinde beliren korku seni tetikleyecek,onu da harekete geçirecek.

İşini sevmiyorsan,sevdiğin bir iş için şu an araştırma yapmaya başlamana engel olan hiçbir şey yok.

Ve en önemlisi,belki de hepimizin ortak sorunu olan,kendimizi  eterince tanıyarak,yeteneklerimizi ve gücümüzü bilemiyor olmak.Bunun için de Kadınfit size şunu öneriyor: En rahat olduğunuz ortamda ,kendinizle en baş başa olduğunuz bir an rahatlayın ve sizi mutlu eden şeyleri düşünmeye başlayın.Yavaş yavaş elde ettiğiniz düşünceler sizi doğru yere yönlendirecektir.Ancak bu egzersizi bir defa yapıp sonra vazgeçmeyin.

Biz Kadınfit olarak özel yeteneklerinizin ortaya çıkması konusunda buradan testler,bilimsel araştırmalar ve denenmiş yöntemler sunmaya devam edeceğiz.

Sevgiyle kalın.

Pınar Bekci

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir